2015. július 26., vasárnap

A ferde orrú férfiak megbízhatóbbak és jobbak az ágyban



Dícsértessék. Szegény, szegény, magányos blog. Valóban, nem voltam itt egy ideje. Nincs ennek különösebb oka, illetve nem tudom mi az. Nem mentem világgá, vagyis nem jobban, mint szoktam, nem feszíttetett keresztre Poncius Pilátus és nem választottak törzsfőjükké az orkok. Még. Csak nem jött a viszketés, az írhatnák. Igen, nák. Vagyis, amihez inkább hasonlítani szoktam az írhatnákot, a hasmenés. Mer' ha kell, kell, ha nem kell, nem kell. Aztán változó, hogy mitől kell. Most a Festő azt mondta, írjak a rockmratonról. De nem kell. Mert hát, ott mi is lett vóna. Ittunk sört, hőbölögtünk metálzenére, megfenyegettük a punkot sörpaddal, meg rájöttünk, hogy öregek vagyunk már az egy hét sátorbafingáshoz. Vagy a munkáról. Arról is mit. Ha így folytatjuk, a TierQuarTiert átkeresztelik Varga Dániel Állatotthonra, mert már két részleget is a nyakamba varrtak plusszban azóta, hogy legutóbb erről beszéltünk. Vagy a magánéletről. Arról meg nem szoktam írni. Jól megvagyunk Kedves Germánommal, lesz is itt egy, az első, a megmásíthatatlan, az igazi, szóval közzé tett közös fotó. Ha már a görbe orrú férfiakról van szó. Ja. Kaptam egy szájharmónikát. Énekelni szeretek, a hangszereket elhallgatom. A pofagyalu úgy nem érdekelt sohasem. De mégis, ezt meg az arcomba vettem és szerelembe estünk. Igyekszem nem az őrületbe kergetni a lakótársakat a "What shall we do with the drunken sailor"-rel, a "Popeye a tengerész"-szel, meg az "Auld lang syne"-nel. Nade. 
A téma, amitől mégis rámjött a nák:

 -A ferde orrú férfiak megbízhatóbbak és jobbak az ágyban-

Ja, a kép, ha már megígértem.
Olvastam erről egy cikket. Komoly, érdekes, elgondolkodtató. Bemásolom, olvassátok el, mielőtt továbblépünk. Íme:

"A ferde orrú férfiak megbízhatóbbak és jobbak az ágyban-erre az eredményre jutott egy francia-brit-amerikai kutatócsoport. A felmérést, kutatást és elemzést végző,  antropológusokból és pszichológusokból álló csoport azon férfiak lelki tulajdonságait vizsgálta, akik genetikailag, tehát születésüktől fogva asszimetrikus orral rendelkeznek. Az eredmény: a teremtés koronáinak ferde orrú képviselői lényegesen megbízhatóbbak, szavahihetőbbek, őszintébbek mint egyenes orrú társaik, továbbá az ágyban is jobban teljesítenek. A magyarázat abban rejlik, hogy a magzati fejlődés során az orr növekedését az úgynevezett ADH, illetve KSF hormonok határozzák meg. Ugyanezen hormonok vannak hatással a homloki agylebeny felelősségtudatközpontjára, mely határterületet képez a libidóközponttal. A ferde orr ezen hormonok magas szintjének következménye. A ferde orrú férfiak tehát bizonyítottan megbízhatóbbak társaiknál, sőt, extraként jobb szeretők is. Felelősségteljes, őszinte személyiségek, a hazugság bármely formáját elvetik. Mindennapi életükben az egyenességet és korrektséget választják a kerülőutak helyett. Ételekben nem válogatósak, kedvenc színük a kék és a zöld. "
The Daily Fart


Nna. Szóval és izé. Arra szeretném felhívni a figyelmet az előző cikk kapcsán, hogy ne legyünk biiiirkák. A zinternet ugyanis újabban tele van efféle tudományos (érted, tudomyányos...höh...) cikkekkel. Hogy a kéxemű nők kedvesebbek, a barnaszemű nők lobbanékonyabbak, a szőke férfiak széllel szemben megeszik a zsíroskenyeret és a barna hajú csecsemők kevesebbet rázzák
bal kézzel a kék csörgőt.

 Ha valaki még nem jött volna rá, a fenti cikket jómagam ütöttem össze két sör között - és egy egetrengető baromság. Mert körülbelül ennyibe telik egy ilyen, másfél sörbe és tíz percbe. De csak azért tíz perc, mert közben kimentem bagózni is egyet.

Néhány példa, hogy mire is gondolok pontosan:

Érdekes tények a kék szemű nőkről 

Amilyen a frizurád, olyan a természeted-ilyenek a barna hajú nők

Személyiségedről árulkodik a szemed színe


Ezekre kérem, ezekre a hasonlóan egetrengető baromságokra, amiket valaki két sör között írt össze, aztán közzétett, hogy legyen hidve elfele. Mert hogy a kéz formája, az ajak állása, a tetoválások elmondanak valamit, az oké. De hogy a szemszínre ráhúzni az okosságot, kivetítve a teljes emberiségre- ahol is milliárdokról beszélünk-, hogy a kékszemű szereti a tejet, a zöld meg a narancslekvárt-na haggyámán. Most a szemszínt csak példaként mondom. Mert ez ugrott be. Mondhatnék bármi mást, nem egy ilyet olvastam mostanság. Három egyszerű lépésből állnak ezek a cikkek:

1: figyelemfelkeltő cím
2: tudományos keret
3: olvasottság

Mert most őszintén, ki fog utánanézni közületek, hogy a The Daily Fart létező folyóirat-e, illetve hogy az ADH és a KSF hormonok tényleg meghatározzák-e a magzatkori növekedést? Mindenesetre jót fogok mosolyogni, ha ennek a bejegyzésnek a cikkrészlete szembejön valahol sok felkiáltójellel, nagy hujjogással, teljesen komolyan gondolva. Az ADH amúgy tényleg egy hormon, a KSF az opel rendszáma. Mármostan, a neveltetésre, a lélektani alapbeállítottságra, a környezeti behatásokra, a kultúrára, a baráti körre, az intelligenciaszintre és a véletlenek összjátékára fittyet hányva BIZTOS a szemem színe, vagy az orrom ferdesége határozza meg, milyen ember leszek.
Nem? De!
(Nem:D)

Szóval, értitek, ugye. Nem kell mindenttagadó örökszkeptikusnak lenni, csak némi távolságtartással szemlélni a valahonnan valakitől valamiről megjelent irományokat. Bánjatok óvatosan ezekkel a cikkekkel, különben bebarnul a szemetek.  És gyapjatok nő és bégetni fogtok. És rászoktok a fűre, azt meg büntetik.

Szóval, ésszel, he.

  Pálinkás, békességes, jó estét, emberkék!